Wszystkie dzieci w wieku 6-10 lat zapraszamy do nowego konkursu plastycznego – „To ja, Śmieciozaur”. Waszym zadanie jest narysowanie lub namalowanie potwora z odpadów – Śmieciozaura! Organizatorem konkursu jest portal ZielonaLekcja.pl.

Dla autorów najbardziej oryginalnych prac przygotowaliśmy nagrody – sześć egzemplarzy książki „Dzień cukierka bez papierka, czyli Ekozosia sprząta świat” Katarzyny Sowuli, wydawnictwa Dwie Siostry.

Na Wasze prace – podpisane z tyłu czytelnie imieniem i nazwiskiem – czekamy do 15 czerwca 2011 r., pod adresem:
Abrys
Portal ZielonaLekcja.pl
Ul. Daleka 33
60-124 Poznań
„Śmieciozaur”

Ważne informacje:

Do każdej pracy musi być dołączone oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego dziecka o treści:
„Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka w konkursie oraz na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie nadesłanej pracy konkursowej, a także opublikowanie imienia, nazwiska, miejscowości na stronie internetowej ZielonaLekcja.pl"
Oświadczenie musi być oznaczone datą i podpisane.

Celem konkursu jest  rozwijanie postawy ekologicznej u dzieci, a także rozwijanie zdolności plastycznych.
Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę.
Format pracy: A4; technika dowolna.
Organizatorem redakcja portalu edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl.
Prace nie będą zwracane.
Wyniki zostaną ogłoszone 30 czerwca 2011 r.

O nagrodzie
„Dzień cukierka bez papierka” to zabawna minipowieść z wątkiem ekologicznym. Dowcipnie opisane przygody bohaterki wywołują szeroki uśmiech i z lekkością zachęcają do namysłu nad tym, jak każdy z nas może zadbać o czystość naszej planety.

Fragment:
Ekozosia postanowiła, że posprząta w swoim pokoju, ale to później, później. Teraz trzeba było szybko wymyślić sposób, żeby posprzątać cały świat. Na biurku stał globus, który kręcił się – ziuuu! – wokół własnej osi zupełnie jak Ziemia. Wielkie miasto, w którym mieszkała Ekozosia, było na nim zaledwie niepozornym czarnym kwadracikiem. Och, gdyby w rzeczywistości Ziemia była taka czysta! Śmieci są w porównaniu z miastami tak małe, że chociaż jest ich mnóstwo, na globusach wcale ich nie widać.

Ekozosia wyobrażała sobie, że bierze Ziemię w ręce i poleruje ją tak długo, aż Ziemia znów stanie się niebieściutka i lśniąca. Tak lśniąca, żeby można było przejrzeć się w niej jak w lustrze. Zobaczyłaby wtedy swoją buźkę i dwie czarne kitki po obu stronach głowy. Proszę! Spójrzcie tylko! A wszystko dzięki małej dziewczynce z ulicy Rabarbarowej.

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Dwie Siostry.

W razie pytań, prosimy o kontakt: Emilia Seweryn, konkurs@zielonalekcja.pl, tel. 61 655 81 34.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj