GALA ENVICON 2017. Mianem Promotora Czystej Energii podczas gali kongresu Envicon Environment 2017 uhonorowano Tobiasza Adamczewskiego z WWF Polska. Wyróżnienie w konkursie zdobył także Związek Gmin Dorzecza Wisłoki.

W tegorocznej, rozszerzonej edycji konkursu Promotor Czystej Energii nagrodę przyznano w trzech kategoriach: osobowość, inwestycja oraz kampania informacyjno-promocyjna.

W kategorii “osobowość” nagrodę otrzymał Tobiasz Adamczewski z fundacji WWF Polska. Laureat w swojej dotychczasowej pracy koncentrował się przede wszystkim na promocji OZE jako kluczowego, trwałego i najbardziej zrównoważonego sposobu na jednoczesne rozwiązanie problemów klimatycznych i energetycznych.

W okresie aktywności Adamczewskiego w WWF fundacja po raz pierwszy w swojej działalności w Polsce wyjątkowo silnie ukierunkowała swoją aktywność na promocję OZE, wzmacniając tym samym (w trudnym okresie) cały krajowy sektor energii odnawialnej.

W pozostałych kategoriach – “inwestycja” oraz “kampania informacyjno-promocyjna” laureatem został Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Wyróżnienie przyznano przede wszystkim za skuteczną walkę o ochronę powietrza w regionie.

Czytaj więcej

Skomentuj