178 ton odpadów wielkogabarytowych zebrano podczas tegorocznej zbiórki organizowanej i finansowanej przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Zbiórka organizowana była po raz szósty.

Przez osiem sobót od 18 kwietnia do 27 czerwca 2009 roku mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogli zupełnie za darmo pozbyć się niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, starych mebli, dywanów.

– Z roku na rok wielkogabarytów i zużytych sprzętów AGD i RTV ostrowianie wystawiają coraz więcej. Ale też taki właśnie cel mają zbiórki organizowane przez Urząd Miejski. Chodzi o to, by zbędne rzeczy, które zalegają na strychach czy w piwnicach nie trafiały do lasów, rowów, na nielegalne wysypiska – podkreśla Ewa Kasperek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

W 2008 roku podczas siedmiu tygodni zbiórek zebrano ponad 113 ton komunalnych wielkogabarytów. Ostrowianie pozbyli się aż 22 ton zużytych sprzętów elektronicznych: pralek, lodówek, telewizorów, sprzętu. W tym roku wielkogabarytów było 146 ton i 32,1 tony zużytego sprzętu elektronicznego.

– Wszystko co jest zebrane w ramach zbiórki od mieszkańców miasta Ostrowa Wielkopolskiego trafią do zakładów utylizacji. Tam odpady są demontowane na takie, które można jeszcze przetworzyć i wykorzystać – dodaje Beata Rybka z ZOiGO MZO SA.

Zbiórkę przeprowadziły dwie firmy: Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA i Firma Usługowa „Kosz” sp. z o.o. Zbiórka wielkogabarytów i elektrośmieci organizowana jest od 6 lat przez Wydział Administracji Przestrzennej Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Środki na organizację zbiórki pochodzą z Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj