Do 117 kamer rozbudowany został z końcem 2012 r. miejski monitoring w Bydgoszczy. Nowe urządzenia pojawiły się na ul. Dworcowej, na Szwederowie, w Fordonie i Śródmieściu.

Wymieniono także trzy kamery zlokalizowane w sąsiedztwie nowo otwartej linii tramwajowej do dworca kolejowego.

Na ul. Dworcowej, na odcinku od ul. Gdańskiej do Matejki, zamontowano łącznie 22 nowe urządzenia, w tym 18 kamer stacjonarnych i cztery obrotowe. Ulica Dworcowa została zrewitalizowana, dlatego kamery zamontowano na estetycznych, stylizowanych słupach, dopasowanych do wyglądu pozostałej architektury ulicznej. Swoim zasięgiem nowe kamery obejmują także wloty w ulice dochodzące do ul. Dworcowej: Warmińskiego, Pomorską, Sienkiewicza, Marcinkowskiego i Matejki. Dodatkowo, wymienione zostały trzy kamery zlokalizowane w pobliżu nowej linii tramwajowej do dworca kolejowego Bydgoszcz Główna przy ulicach: Rycerska, Warszawska i Zygmunta Augusta.

Trzy nowe, obrotowe urządzenia zamontowanow Fordonie: jedną na ul. Duracza i dwie na ul. Berlinga – na rogu ul. Kleina oraz na wysokości ul. Gierczak (w pobliżu filii Urzędu Miasta i szkoły).

Jedna kamera obrotowa pojawiła się w Śródmieściu przy ulicy Chocimskiej – róg Kościuszki. W sąsiedztwie tego skrzyżowania znajduje się Gimnazjum nr 24. Także jedna obrotowa kamera zainstalowana została na Szwederowie przy newralgicznym skrzyżowaniu ulic: Nowodworska, Podgórna, Filarecka, Orla, Leszczyńskiego i Ugory.

Jednocześnie rozbudowano monitoring obiektów szkolnych. Kamery pojawiły się na pięciu kompleksach boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko-Orlik 2012” (ZSz nr 18 przy ul. Hutniczej, SP nr 10 przy ul. Śląskiej, SP nr 38 przy ul. Węgierskiej, ZSz nr 16 przy ul. Koronowskiej oraz Gimnazjum nr 9 przy ul. Gajowej).

Systemem monitoringu obiektowego objęte są wszystkie szkoły w Bydgoszczy. System ten jednak nie wchodzi w skład systemu monitoringu miejskiego.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj