Nawet 300 lat może trwać rozkład starych opon samochodowych, porzuconych w lesie czy rowie. Tymczasem od 19 do 24 listopada można je będzie oddać za darmo na miejskie wysypisko w Toruniu.

Opony zmieniamy zwykle dwa razy w roku. Firmy, które się tym zajmują, czasem przyjmują również od kierowców stare, zużyte ogumienie. Jeśli nie, niektórzy pozbywają się opon w lesie czy przydrożnym rowie. "A tam opony będą się rozkładać przez kilkaset lat, zanieczyszczać i szpecić środowisko. Tego nie popieramy. Dlatego, jeśli mamy stare opony do wyrzucenia, zwłaszcza w większej ilości, warto skorzystać z propozycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu, które w dniach 19-24 listopada przeprowadzi kolejną zbiórkę starych i zużytych opon samochodowych. Jest to akcja, która niezmiennie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony torunian, o czym świadczą efekty dotychczasowych jej edycji – tylko wiosną 2012 roku na wysypisko trafiło blisko 10 ton opon!" – czytamy na stronie internetowej toruńskiego magistratu.

Zużyte opony mogą dostarczać wszyscy klienci indywidualni MPO SP. z o.o., którzy są mieszkańcami Torunia – zarówno do siedziby Spółki przy ul. Grudziądzkiej 159 od poniedziałku do soboty w godz. 7–18, jak też do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Kociewskiej 37/53 od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18 oraz w sobotę w godzinach 7-14.

Wszystkie opony będą przyjmowane od mieszkańców nieodpłatnie.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj