Bezpieczne, nowoczesne i kolorowe place zabaw powstały w pobliżu pięciu toruńskich podstawówek. Zostały one wybudowane w ramach programu „Radosna Szkoła”. Ich łączny koszt to nieco ponad 813 tys. zł.

– Trwają procedury odbiorcze. Następnie place zostaną przekazane do eksploatacji – mówi dyrektor Wydziału Inwestycji  i Remontów Marcin Maksim. – Na wiosnę dzieci będą mogły korzystać z tych nowoczesnych i bezpiecznych kompleksów.

Wszystkie place zabaw znajdują się na specjalnej, bezpiecznej nawierzchni. Wykonana jest ona z materiałów syntetycznych i ma właściwości amortyzujące. Urządzenia znajdujące się na placach zabaw są nowoczesne i kolorowe, tak by najmłodsi torunianie z chęcią z nich korzystali. Place są również ogrodzone z zagospodarowanym wokół nich terenem.           
                                                                 
Place zabaw w ZS 15 i 7 oraz w szkołach podstawowych nr 7, 13 zrealizowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe P.A.M. Paweł Górecki z Poznania. Place kosztowały 599,5 tys. zł. Plac zabaw w Szkole Podstawowej 23 wykonała firma FENSTER z Bydgoszczy za 214,2 tys. zł.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj