W ciągu najbliższych dni ruszy montaż stojaków rowerowych, których lokalizację wskazali mieszkańcy Torunia. Do Miejskiego Zarządu Dróg wpłynęło ponad 50 zgłoszeń, a w każdym z nich po kilka miejsc, z propozycjami lokalizacji nowych parkingów dla rowerów.

Wnioski pochodziły zarówno od osób prywatnych, jak i od różnych instytucji. W ciągu najbliższych dni rozpocznie się montaż nowych stojaków rowerowych. Pierwsze zostaną zainstalowane w obrębie Rynku Staromiejskiego – sześć  w narożniku po zachodniej stronie Ratusza Staromiejskiego, trzy w pobliżu Domu Harcerza oraz jeden w pobliżu budynku poczty.  Wszystkie lokalizacje zostały uzgodnione przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Wnioskujący wskazywali, że to właśnie w obrębie obszaru staromiejskiego jest największe zapotrzebowanie na miejsca parkingowe dla rowerów.  Nowe stojaki winny ułatwić parkowanie wszystkim tym, którzy chcąc dostać się na starówkę, wybiorą rower jako środek transportu.

Montaż pozostałych stojaków zakończy się do 15 sierpnia. W ramach tej puli ustawionych zostanie 70 stojaków ze stali ocynkowanej, 30 stojaków stylowych i pięć w formie okręgu, które zostaną zamontowane na słupki wygrodzeniowe.  Każdy ze stojaków umożliwi wygodne oparcie roweru oraz jednoczesne bezpieczne jego przypięcie za ramę i koło. Do jednego stojaka można przypiąć dwa rowery.  Koszt wyprodukowania i montażu wyniesie 23,2 tys. zł. Zadanie zostanie zrealizowane przez toruńską firmę TEX.

W pierwszej turze zamontowanych zostanie łącznie 105 stojaków rowerowych. Ze zgłoszeń wynika, że zapotrzebowanie sięga ponad 250, więc po wakacjach Miejski Zarząd Dróg rozważy montaż kolejnych miejsc parkingowych dla rowerów.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj