W ciągu najbliższych dni ruszy montaż stojaków rowerowych, których lokalizację wskazali mieszkańcy Torunia. Do Miejskiego Zarządu Dróg wpłynęło ponad 50 zgłoszeń, a w każdym z nich po kilka miejsc, z propozycjami lokalizacji nowych parkingów dla rowerów.

Wnioski pochodziły zarówno od osób prywatnych, jak i od różnych instytucji. W ciągu najbliższych dni rozpocznie się montaż nowych stojaków rowerowych. Pierwsze zostaną zainstalowane w obrębie Rynku Staromiejskiego – sześć  w narożniku po zachodniej stronie Ratusza Staromiejskiego, trzy w pobliżu Domu Harcerza oraz jeden w pobliżu budynku poczty.  Wszystkie lokalizacje zostały uzgodnione przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Wnioskujący wskazywali, że to właśnie w obrębie obszaru staromiejskiego jest największe zapotrzebowanie na miejsca parkingowe dla rowerów.  Nowe stojaki winny ułatwić parkowanie wszystkim tym, którzy chcąc dostać się na starówkę, wybiorą rower jako środek transportu.

eko-lokator 250 x 300

Montaż pozostałych stojaków zakończy się do 15 sierpnia. W ramach tej puli ustawionych zostanie 70 stojaków ze stali ocynkowanej, 30 stojaków stylowych i pięć w formie okręgu, które zostaną zamontowane na słupki wygrodzeniowe.  Każdy ze stojaków umożliwi wygodne oparcie roweru oraz jednoczesne bezpieczne jego przypięcie za ramę i koło. Do jednego stojaka można przypiąć dwa rowery.  Koszt wyprodukowania i montażu wyniesie 23,2 tys. zł. Zadanie zostanie zrealizowane przez toruńską firmę TEX.

W pierwszej turze zamontowanych zostanie łącznie 105 stojaków rowerowych. Ze zgłoszeń wynika, że zapotrzebowanie sięga ponad 250, więc po wakacjach Miejski Zarząd Dróg rozważy montaż kolejnych miejsc parkingowych dla rowerów.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj