Upstrzone ogłoszeniami słupy oświetleniowe i trakcyjne, smętnie zwisające poszarpane kartki – Miejski Zarząd Dróg mówi dość i wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej wypowiada walkę nielegalnym reklamom w niedozwolonych miejscach.

Podarte, nieestetyczne, zmoczone przez deszcz nielegalne ogłoszenia stały się w ostatnim czasie prawdziwą plagą w Toruniu. Mowa o reklamach zawieszanych na słupach oświetleniowych i trakcyjnych. Informacje o szybkich kredytach,  koncertach, imprezach wieszane są bez pozwolenia na zajęcie pasa drogowego. Oznacza to, że firma reklamuje się za darmo i do tego nielegalnie. Miejski Zarząd Dróg wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej wypowiedział wojnę takim praktykom.

– Zawarliśmy porozumienie o współpracy. ZGM ma w swoich zasobach najemców, którzy zalegają z czynszem. My mamy nielegalne reklamy. Dlatego postanowiliśmy te obie kwestie połączyć – wyjaśnia Andrzej Glonek, dyrektor MZD. – W praktyce wygląda to tak, że dokonaliśmy objazdu miasta. Powstała mapa, na której nanieśliśmy miejsca, gdzie występują nielegalne reklamy. Osoby wskazane przez ZGM pod naszym nadzorem czyszczą słupy.

Najwięcej nielegalnych reklam jest w obrębie UMK, w otulinie Starówki i na Wrzosach. – Na sygnały czekamy także od mieszkańców, mogą je zgłaszać pod numerem 56 66 93 113 – dodaje Glonek.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj