Upstrzone ogłoszeniami słupy oświetleniowe i trakcyjne, smętnie zwisające poszarpane kartki – Miejski Zarząd Dróg mówi dość i wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej wypowiada walkę nielegalnym reklamom w niedozwolonych miejscach.

Podarte, nieestetyczne, zmoczone przez deszcz nielegalne ogłoszenia stały się w ostatnim czasie prawdziwą plagą w Toruniu. Mowa o reklamach zawieszanych na słupach oświetleniowych i trakcyjnych. Informacje o szybkich kredytach,  koncertach, imprezach wieszane są bez pozwolenia na zajęcie pasa drogowego. Oznacza to, że firma reklamuje się za darmo i do tego nielegalnie. Miejski Zarząd Dróg wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej wypowiedział wojnę takim praktykom.

– Zawarliśmy porozumienie o współpracy. ZGM ma w swoich zasobach najemców, którzy zalegają z czynszem. My mamy nielegalne reklamy. Dlatego postanowiliśmy te obie kwestie połączyć – wyjaśnia Andrzej Glonek, dyrektor MZD. – W praktyce wygląda to tak, że dokonaliśmy objazdu miasta. Powstała mapa, na której nanieśliśmy miejsca, gdzie występują nielegalne reklamy. Osoby wskazane przez ZGM pod naszym nadzorem czyszczą słupy.

MTP 300 x 250

Najwięcej nielegalnych reklam jest w obrębie UMK, w otulinie Starówki i na Wrzosach. – Na sygnały czekamy także od mieszkańców, mogą je zgłaszać pod numerem 56 66 93 113 – dodaje Glonek.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj