Do 30 marca 2009 r. można telefonicznie lub pocztą elektroniczną zgłaszać miejsca, w których znajdują się nielegalne wysypiska – informuje Wydział Gospodarki Komunalnej toruńskiego magistratu. Po sporządzeniu mapy zaśmieconych terenów miejskich, gmina przystąpi do ich oczyszczania.

Zgłoszenia o miejscach występowania nielegalnych wysypisk śmieci przyjmuje Wydział Gospodarki Komunalnej, tel. 056 611 84 26 , 611 84 27, fax 611 84 29 i elektronicznie: wgk@um.torun.pl . W informacji należy podać lokalizację wysypiska, orientacyjną objętość śmieci i ewentualnie asortyment odpadów. Zgłoszenia w tej sprawie przyjmuje także Straż Miejska: tel. 986.

Nielegalne wysypiska śmieci to zmora każdego miasta. Toruń walczy z nimi od 12 lat. W roku 2008 usunięto tu 53 wysypiska, wywieziono z nich ponad 2,5 tys. metrów sześciennych śmieci. Kosztowało to 100 tys. zł.

Dzikie wysypiska najczęściej pojawiają się w rejonach, w których przeprowadzane są prace budowlane lub remonty. Stosy śmieci szpecą obrzeża miasta i skraje parków oraz terenów zieleni. Niektórzy mieszkańcy podrzucają także odpady domowe w workach, opony czy duży sprzęt rtv i agd.  Są to działania nielegalne i karalne, wymuszające na gminie coroczną, płatną akcję usuwania dzikich śmietnisk na koszt wszystkich podatników. Zajmie się tym firma, która wygra przetarg ogłoszony przez Wydział Gospodarki Komunalnej. Po zlokalizowaniu wysypisk i obmierzeniu ilości zawartych w nich śmieci służby porządkowe przystąpią do ich usunięcia.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj