Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu odpowie 44-letni mężczyzna. 20 sierpnia 2012 roku w Toruniu bandyta zaatakował nożem strażnika miejskiego. Funkcjonariusz szybko go jednak obezwładnił i przekazał policji.

W miniony poniedziałek na ul. Bocznej funkcjonariusz zauważył nietrzeźwego przechodnia i chciał go wylegitymować. Gdy poprosił o okazanie dokumentów, mężczyzna wyjął nóż, przyłożył go sobie do gardła i powiedział, że odbierze sobie życie. Strażnik próbował go nakłonić, by odłożył niebezpieczne narzędzie, ale osobnik nie usłuchał. Najpierw zranił się w rękę, po czym usiłował zaatakować podejmującego interwencję strażnika.

Funkcjonariusz szybko zareagował. Uchylił się przed ciosem i obezwładnił napastnika, którym okazał się 44-letni Andrzej K. Zgodnie z art. 223 Kodeksu Karnego, za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.         

– Wszyscy strażnicy miejscy przechodzą podczas szkolenia podstawowego specjalistyczne zajęcia z zakresu samoobrony oraz taktyk i technik interwencji. Są one kontynuowane w trakcie służby w ramach zajęć doskonalących. Praktyka wykazuje, że to sie przydaje. Dzięki systematycznemu podnoszeniu umiejętności z zakresu samoobrony oraz technik interwenci strażnicy są w stanie odpowiednio zareagować w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia – mówi rzecznik prasowy toruńskiej Straży Miejskiej, Jarosław Paralusz. 

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj