Do 30 marca Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta przyjmuje – telefonicznie i mailowo – zgłoszenia nielegalnych wysypisk śmieci na terenie Torunia. Mieszkańcy są proszeni o podanie miejsca składowania, orientacyjną objętość i ewentualnie asortyment odpadu.

Informacje należy kierować pod nr telefonu: Straż Miejska – 986, Wydział Gospodarki Komunalnej  056  623-70-84, 623-70-85, fax 623-70-74 i elektronicznie wgk@um.torun.pl w terminie do 30 marca  2012 roku.

Po zlokalizowaniu wysypisk i obmierzeniu ilości zawartych w nich śmieci służby porządkowe przystąpią do ich usunięcia. Zajmie się tym firma, która wygra przetarg ogłoszony przez Wydział Gospodarki Komunalnej.

Wysypywanie śmieci w lesie, w rowie czy na różnego typu terenach niezabudowanych to działania nielegalne i karalne, wymuszające na gminie coroczną, płatną akcję usuwania dzikich śmietnisk na koszt wszystkich podatników. W ubiegłym roku zgłoszono aż 143 nielegalne wysypiska, koszt ich likwidacji i uprzątnięcia wyniósł ponad  41 tys. zł.  W tym roku jest na ten cel w budżecie miasta 50 tys. zł. 

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj