Firma WM-data Techno-Progress zakończyła wdrożenie zintegrowanego systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa dla Przedsiębiorstwa Usług Wodnych i Sanitarnych w Nowogardzie.

Kontrakt na dostawę i wdrożenie Systemu TP-AQUA na ponad 40 stanowiskach roboczych podpisano w 2006 roku z firmą WM-data Techno-Progress, dostawcą specjalistycznego oprogramowania dla branży wodociągowej, komunalnej i ciepłowniczej.

Wdrożony system obejmuje funkcjonalnie billing z gospodarką wodomierzową i rozrachunkami, systemy ERP (finanse-księgowość, rozliczanie kosztów, środki trwałe, gospodarkę materiałową, zakup), kadry i płace, transport, SOD, System Informacyjny Kierownictwa (moduł do wykonywania samodzielnych analiz ekonomiczno-technicznych), System Net-GRAF – ewidencja i zarządzanie siecią, Awarie, RiR – planowanie i nadzór nad realizacją remontów i inwestycji.

W trakcie wdrożenia zastosowano sprawdzone rozwiązania w zakresie integracji modułów technicznych i ekonomicznych. Dzięki temu umożliwiony jest swobodny przepływ danych pomiędzy modułami ekonomicznymi i technicznymi oraz powiązanie danych opisowych z grafiką. System wspiera kompleksową obsługę przedsiębiorstwa w oparciu o procedury rachunkowości zarządczej i elementy controllingu w zakresie monitorowania kosztów i przychodów, budżetowania oraz prowadzenia analiz ekonomicznych i finansowych.

– System Informacji Kierownictwa umożliwia nam samodzielną konfigurację zestawień analitycznych zgodnie z naszymi potrzebami. Oprócz funkcjonujących już w systemie podstawowych zestawień tj. Bilans Rachunek Zysków i Strat oraz F01 stworzyliśmy na własny użytek szereg zestawień analitycznych np. sprawozdania z różnego typu działalności, sprawozdania z planów operacyjnych itp. – mówi Elżbieta Fedan Specjalista ds. finansowych w PUWiS Nowogard.

PUWiS zatrudnia obecnie ponad 100 pracowników i świadczy usługi wodociągowe i kanalizacyjne na terenie Miasta Nowogard i okolicznych gmin.  

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj