Trwa procedura przetargowa dotycząca budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Wnioski o udział w postępowaniu złożyło 13 konsorcjów i firm.

Wśród firm ubiegających się o budowę krakowskiej spalarni odpadów są podmioty polskie i zagraniczne, miedzy innymi z Niemiec, Francji, Austrii, Włoch i Korei Południowej. – Teraz wnioski o udział w postępowaniu są sprawdzane. W sierpniu chcemy zaprosić zainteresowane podmioty do składania ofert przetargowych – mówi Grzegorz Ostrzołek, Prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA, miejskiej spółki odpowiedzialnej za projekt spalarni. Zwycięzcę przetargu powinniśmy poznać jeszcze w tym roku.

Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów jest jednym z elementów unijnego projektu „Program Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Krakowie” o wartości 645 mln zł netto. Kwota dofinansowania to 371 mln zł.

Zakład będzie miał wydajność w wysokości 220 tys. ton śmieci rocznie. Będzie ostatnim elementem krakowskiego systemu gospodarki odpadami, a trafią tam jedynie te śmieci, których nie da się powtórnie wykorzystać. Zgodnie z planami, krakowska spalarnia powinna rozpocząć działalność na przełomie 2014 i 2015 roku.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj