1 / 4

Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie Hydropolis najlepszym produktem turystycznym 2018 roku. Tytuł przyznaje Polska Organizacja Turystyczna za wkład w rozwój krajowej turystyki.

– Od powstania Hydropolis bardzo chcieliśmy, by to miejsce było jednym z atrakcyjniejszych w Polsce. Już za kilka dni, będziemy świętować 3. urodziny i lepszego prezentu, który potwierdza realizację naszej misji, nie mogliśmy sobie wymarzyć – zapewnia Witold Ziomek, prezes MPWiK.

12 wyróżnienie

Szesnasty raz kapituła działająca przy Polskiej Organizacji Turystycznej złożona między innymi z ekspertów i dziennikarzy wybrała najlepsze produkty turystyczne kraju.  Certyfikaty przyznano dziesięciu miejscom w Polsce – m.in. Kompleksowi Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu i gdańskiemu Hevelianum.

To już 12. wyróżnienie dla wrocławskiego Hydropolis w ciągu 3 lat istnienia tego miejsca. Wcześniej wyróżniono je m.iin. tytułem Cud Polski 2016 National Geographic Traveler czy wyróżnieniem w konkursie Zabytek Zadbany Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wejdź do batyskafu

Hydropolis jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych w świecie centrów wiedzy poświęconym wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym neogotyckim podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4600 m². Zbiornik należący do wrocławskich wodociągów pełnił swą pierwotną funkcję do 2011 roku. W grudniu 2015 roku wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przekształciło budowlę w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

Znajdujące się tutaj technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą  ukazaniu wody z różnych perspektyw. Zwiedzający odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. W jednej z 9 stref tematycznych można m.in. obejrzeć film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni, wejść do legendarnego batyskafu Trieste w skali 1:1 – pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na naszej planecie – czy też samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych.

Czytaj więcej

Skomentuj