Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Tysiące bratków ubarwią Lublin

Tysiące bratków ubarwią Lublin
jw
13.10.2023, o godz. 12:19
czas czytania: około 1 minuty
0

Na rabatach na Placu Litewskim rozpoczęła się jesienna wymiana begonii na różnokolorowe bratki. W przyszłym tygodniu nowe kompozycje pojawią się też na placu Krąpca oraz w dwóch miejskich parkach. Łącznie Lublin ozdobi ponad 8,2 tys. bratków.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Lublin przybiera jesienne szaty. Obecnie trwa wymiana nasadzeń w miejscach najbardziej reprezentatywnych.

Pełnia kolorów

– Tej jesieni znów stawiamy na bratki, które są niezawodne o każdej porze roku – gdy inne rośliny kończą wegetację, one nadal pięknie kwitną. Staramy się, by najbardziej reprezentacyjne miejsca w Lublinie były pełne kolorów o każdej porze roku, również jesienią i zimą – mówi Katarzyna Antoń, Miejski Architekt Zieleni.

Trzecia w tym roku wymiana kwiatów rozpoczęła się 12 października na Placu Litewskim i potrwa do końca przyszłego tygodnia. Nasadzenia z bratków w kolorach białym, żółtym, bordowym, fioletowym i niebieskim trafią także na plac Krąpca, do Ogrodu Saskiego i Parku Bronowickiego.

Nie tylko bratki

Wzorem ubiegłych lat, w donicach wieżowych przy Bramie Krakowskiej na pl. Łokietka pod koniec października tradycyjnie pojawią się kapusty ozdobne i wrzosy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024