Sadzonki krzewów, kwiatów i ziół rozdawane będą 25 i 26 kwietnia w stolicy z okazji obchodów Dnia Recyklingu.

Mieszkańcy otrzymają je w zamian za przyniesione surowce takie jak plastik, metal, papier, szkło oraz elektrośmieci. Czekają na nich również przygotowane przez władze miasta atrakcje. Warszawiacy będą mogli wziąć udział m.in. w  konkursach związanych z segregacją odpadów. Odbędą się też warsztaty, które pokażą jak można nadać drugie życie przedmiotom pochodzącym z recyklingu.

Pierwszego dnia w 18 dzielnicach Warszawy staną punkty informacyjno-edukacyjne, gdzie będzie można zapoznać się z nowymi zasadami segregowania odpadów oraz przynieść własne elektrośmieci, plastik, szkło i metal. Z kolei sadzonki otrzymać będzie można również w niedzielę na Placu Defilad przed Pałacem Nauki i Kultury. Tam też na chętnych czekać będzie wiele innych atrakcji.

Warszawskie Dni Recyclingu w tym roku organizowane będą już po raz dziesiąty. W trakcie zeszłorocznej edycji zebrano ponad 30 tys. kg odpadów segregowanych suchych, prawie 14 tys. kg szkła, ponad 35 tys. kg elektrośmieci i rozdano ponad 30 tysięcy sadzonek.

Dbanie o zieleń miejską - jej rozwój i utrzymanie - to zadanie przede wszystkim dla:

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

Czytaj więcej

Skomentuj