Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

Ugaszono pożar taśmociągu na terenie elektrociepłowni w Jaworznie

Ugaszono pożar taśmociągu na terenie elektrociepłowni w Jaworznie
MŁ/PAP
10.08.2022, o godz. 22:02
czas czytania: około 1 minuty
0

Jedenaście zastępów straży pożarnej gasiło w środę po południu pożar taśmociągu na terenie elektrociepłowni Jaworzno II. Opanowanie ognia zajęło strażakom niespełna 1,5 godziny. Akcję gaśniczą utrudniała wysokość, na jakiej znajdował się płonący taśmociąg. Nie było poszkodowanych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

“Sytuacja na terenie bloku elektrociepłowni Jaworzno II jest opanowana. Ogień objął niewielki fragment gumy taśmociągu starego bloku ciepłowniczego. Straż pożarna zakończyła akcję. Nikt nie ucierpiał” – poinformowała na Twitterze Grupa Tauron, do której należy ciepłownia.

https://portalkomunalny.pl/slaskie-pozar-tasmociagu-na-terenie-elektrowni-w-jaworznie-525073/

Jak podała wcześniej rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, płonący taśmociąg znajdował sią na wysokości około 15 metrów. Ogień objął około 10-metrowy fragment urządzenia.

“Sytuacja została opanowana, ogień ugaszony. Strażacy podjęli rutynowe prace zmierzające do wychłodzenia miejsca pożaru” – poinformował st. kpt. Marcin Ziemiański z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. Na miejscu pracowało blisko 40 strażaków.

Elektrownia Jaworzno II to stara część kompleksu energetycznego w Jaworznie, oddalona od nowego bloku o mocy 910 megawatów w tym mieście.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023