27-letni miłośnik roślin ze Stalowej Woli ukradł z okolic dworca PKS donice z kwiatami i granitowe kamienie. Prawdopodobnie miały trafić do przydomowego ogródka.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy. Czujny mieszkaniec miasta zadzwonił do oficera dyżurnego stalowowolskiej komendy i przekazał informację, że młody człowiek w pobliżu dworca PKS w kradnie donice z kwiatami i granitowe kamienie i ładuje je do samochodu marki ford mondeo. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia patrol policji udał się w rejon zdarzenia i rozpoczął poszukiwania złodzieja. Natrafił na niego na ulicy Popiełuszki. Pojazd został zatrzymany do kontroli.

Jego kierowcą był 27-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Obok kierowcy na podłodze leżały dwie donice z kwiatami, na tylnym siedzeniu poukładane były granitowe kamienie różnej wielkości, a w bagażniku policjanci odnaleźli trzy donice z kwiatami i kamienie.

Stróże prawa 27-latka zatrzymali w policyjnym areszcie, samochód z zawartością został zabezpieczony na parkingu. Pracownicy Zieleni Miejskiej, do której należą skradzione rzeczy straty oszacowali na 300 złotych.

źródło i fot.: Komenda Powiatowa Policji w  Stalowej Woli

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj