Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała ze spółką Saur Konstancja umowę na oczyszczanie ścieków komunalnych. Porozumienie zobowiązuje firmę do m.in. modernizacji oczyszczalni na Mirkowie.

– Ten dzień z pewnością przejdzie do historii – przyznał burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Nasza gmina po raz pierwszy podpisuje umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym.

Gminę do takiego kroku poniekąd zmusiła fińska Metsa Tissue. Koncern kilka miesięcy temu zamknął fabrykę papieru w Mirkowie, a całą produkcję przeniósł na Słowację. – To spowodowało szereg problemów, z którymi przyszło nam się zmierzyć – przyznał burmistrz. – Jeden z najtrudniejszych i strategicznych rozwiązaliśmy. Uważam to za duże osiągnięcie obecnych władz.

Chodzi o oczyszczanie ścieków z terenu całej gminy. Rozmowy z firmą  Saur trwały od kwietnia, a zakończyły – jak zaznaczył Kazimierz Jańczuk – praktycznie dzień przed podpisaniem umowy. – Wypracowaliśmy najbardziej optymalne warunki – podkreślił Kazimierz Jańczuk. – Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie się dobrze układała i przyniesie obu stronom zadowolenie oraz satysfakcję.  

Umowa została zawarta na 32 lata i zobowiązuje Saur do przeprowadzenia gruntownej modernizacji istniejącej oczyszczalni ścieków. Firma ma na to dwa lata. Z kolei gmina zobowiązała się do dostarczania ścieków przez cały okres obowiązywania umowy.

źródło: konstancinjeziorna.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj