W województwie kujawsko-pomorskim ogłoszono nabór w ramach działania 5.1 Infrastruktura drogowa (schemat: budowa i modernizacja dróg wojewódzkich na terenie miast prezydenckich). Uprawnione do składania wniosków są gminy: Miasto Bydgoszcz, Miasto Toruń, Miasto Włocławek, Miasto Grudziądz oraz Miasto Inowrocław.
Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie budowy, przebudowy, modernizacji dróg wojewódzkich, węzłów, skrzyżowań wraz z infrastrukturą towarzyszącą i inwestycji w bezpieczeństwo ruchu drogowego na drogach wojewódzkich. Inwestycje dotyczyć mają dróg wojewódzkie poza siecią TEN-T, wiążące regionalny układ transportowy, pozwalające na włączenie do systemu dróg krajowych lub sieci TEN-T.
Nabór wniosków będzie prowadzony od 1 lutego 2017 r. w sposób ciągły aż do wykorzystania wszystkich pieniędzy zarezerwowanych na ten konkurs lub do zamknięcia konkursu. Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach tego naboru przekracza 60 mln zł.
Więcej o naborze 5.1 RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie ogłosiła natomiast nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 4.2 Produkcja energii z OZE w przedsiębiorstwach. Dotację można uzyskać na:
- Budowę i przebudowę instalacji służącej do produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych;
- Budowę instalacji do produkcji biokomponentów i biopaliw drugiej i trzeciej generacji;
- Budowę i modernizację dystrybucyjnych sieci elektroenergetycznych w pełni dedykowanych przyłączeniu nowych jednostek wytwórczych energii z OZE, w tym budowę przyłączy dedykowanych planowanym do przyłączenia nowym jednostkom wytwarzania energii z OZE (w ramach budowy i modernizacji sieci);
- Budowę lokalnych, małych źródeł energii produkujących zarówno energię elektryczną, jak i ciepło z OZE na potrzeby lokalne, niewymagającą przesyłania jej na duże odległości;
- Poprawę sprawności wytwarzania ciepła poprzez zmianę źródeł ciepła na jednostki wysokosprawnej kogeneracji z OZE dzięki budowie nowych instalacji wysokosprawnej kogeneracji z OZE lub przebudowie istniejących instalacji na wysokosprawną kogenerację z OZE (kogeneracja rozproszona oparta na zidentyfikowanych lokalnych zasobach).
O unijne wsparcie ubiegać się mogą spółki z większościowym udziałem jednostek samorządu terytorialnego lub ich związki oraz mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Wnioski będzie można składać od 28 lutego do 31 maja 2017 r. Do rozdysponowania jest kwota ponad 92,6 mln zł. Termin rozstrzygnięcia konkursu zaplanowano na I kwartał przyszłego roku.
Komentarze (0)