Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Unijne pieniądze na ochronę środowiska. Zobacz aktualne konkursy!

Unijne pieniądze na ochronę środowiska. Zobacz aktualne konkursy!
szp
10.04.2018, o godz. 8:40
czas czytania: około 4 minut
0

W poszczególnych województwach pojawiają się ogłoszenia o naborach do - trwających lub mających się rozpocząć - konkursów, w których można pozyskać unijne dofinansowanie na projekty z zakresu ochrony środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Pieniądze można otrzymać m.in. na gospodarkę odpadami, modernizacje i rozbudowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, rewitalizację terenów zdegradowanych czy budownictwo energooszczędne.

Województwo łódzkie

Do 27 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego można składać wnioski w konkursie dla poddziałania mającego na celu przeciwdziałanie degradacji środowiska. O środki mogą się starać m.in. jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, jednostki naukowe czy lokalne grupy działania.

Można je wydać choćby budowę lub modernizację infrastruktury w miejscach wypoczynku, na szlakach turystycznych czy promowanie form ochrony przyrody (np. ścieżki dydaktyczne, platformy widokowe). Poziom dofinansowania wynosi 85 proc, a jego maksymalna kwota nie została ustalona. Więcej o konkursie tutaj.

Województwo kujawsko-pomorskie

Do końca kwietnia tamtejsze jednostki samorządu terytorialnego (ich związki i stowarzyszenia), samorządowe jednostki organizacyjne, przedsiębiorstwa działające w branży wod-kan oraz partnerzy prywatni współpracujący z podmiotem publicznym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego mogą składać wnioski o dofinansowanie na budowę i modernizację sieci kanalizacyjnej, oczyszczalni ścieków (także przydomowych), system zaopatrzenia w wodę, ujęcia i stacje uzdatniania wody oraz inteligentne systemy zarządzania sieciami wodociągowymi. Poziom dofinansowania wynosi 85 proc. wydatków kwalifikowalnych. Do dyspozycji jest ponad 42,4 mln zł. Rozstrzygnięcie tego konkursu zaplanowano na wrzesień 2018 r.

W tym województwie trwają także nabory do projektów rewitalizacji obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych (m.in. na rozbudowę, przebudowę, modernizację, remont zdegradowanych obiektów/budynków oraz budowę i przebudowę podstawowej infrastruktury komunalnej i dróg lokalnych). Ogólna pula środków przeznaczona na w tym konkursie to ponad 30,3 mln zł. Jeszcze więcej, bo prawie 61,5 mln zł  zostanie przeznaczone na ten cel w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Także w ramach ZIT uruchamiany jest konkurs na wsparcie ochrony zasobów przyrodniczych. Wnioski będą przyjmowane tylko przez dwa tygodnie. Nabór rusza 16 kwietnia. 536 tys. zł będzie do rozdysponowania m.in. na przedsięwzięcia zwiększające potencjał przyrodniczy regionu czy działania informacyjno-edukacyjne. Rozstrzygnięcie  nastąpi w październiku. Więcej informacji o tym konkursie – tutaj.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024