PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Usuwanie skutków powodzi: województwo przekaże miastu 200 tys. zł

Usuwanie skutków powodzi: województwo przekaże miastu 200 tys. zł
PAP
17.07.2020, o godz. 9:08
czas czytania: około 2 minut
0

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu Jasłu (woj. podkarpackie) wsparcia w wysokości 200 tys. zł, które zostaną przeznaczone na usuwanie skutków powodzi, która dotknęła miasto w czerwcu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Pod koniec czerwca Jasło na Podkarpaciu nawiedziły huraganowe wiatry, powódź i silny grad. W wyniku klęski żywiołowej, zniszczeniu uległa infrastruktura drogowa, budynki użyteczności publicznej oraz prywatne gospodarstwa domowe. Ze wstępnych szacunków miasta wynika, że wartość szkód przekroczy 40 mln zł.

W związku z tą sytuacją burmistrz miasta Jasło Ryszard Pabian zwrócił się o pomoc finansową do województwa mazowieckiego. Podczas lipcowej sesji sejmiku radni Mazowsza przychylili się do jego prośby.- Samorząd Województwa Mazowieckiego, na wniosek zarządu i przewodniczącego sejmiku województwa Ludwika Rakowskiego, uchwalił pomoc w wysokości 200 tys. zł. na usuwanie skutków kataklizmu w Jaśle” – poinformowała marszałek Mazowsza Adam Struzik. Jak podkreślił, ta pomoc to przejaw solidarności. – Samorząd Mazowsza od lat w miarę możliwości stara się pomagać wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Mam nadzieję, że ten nasz skromny udział pomoże miastu w stopniowym powrocie do normalności – dodał.
Przypomniał przy tym, że Mazowsze też wiele razy borykało się z różnymi kataklizmami. Najbardziej odczuwalna były skutki powodzi z 2010 r.

Burmistrz Jasła Ryszard Pabian podziękował w imieniu wszystkich mieszkańców za tę pomoc. – Z wielką radością przyjęliśmy informację, że Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o wsparciu finansowym – powiedział. – Teraz każde pieniądze są ważne i każde zostaną przeznaczone na to, by odbudować to, co zniszczył kataklizm. Mieszkańcom już są wypłacane odszkodowania, natomiast w najbliższych dniach przystąpimy do odbudowy infrastruktury – dodał.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024