Od maja br. wszystkie polskie spółki, w których udziałowcem lub właścicielem jest Veolia Environmental Services, posługują się jednolitym międzynarodowym logo Veolia – czerwoną kroplą na białym tle.

Veolia Environmental Services to europejski lider w dziedzinie utrzymania czystości i gospodarki odpadami. Jest obecna w 46 krajach i zatrudnia 82 700 współpracowników na całym świecie. Ta, pod względem wielkości druga na świecie korporacja w tej branży, prowadzi m.in. 275 sortowni i punktów recyklingu odpadów, 159 składowisk odpadów, 102 kompostownie i 94 spalarnie. Veolia obsługuje na świecie 53,4 mln mieszkańców w zakresie zbiórki odpadów komunalnych. Wśród nich znajdują się mieszkańcy Jaworzna, Piły, Krapkowic, Tomaszowa Mazowieckiego, Ostrołęki Gorzowa Wielkopolskiego, Chrzanowa i Kielc. Veolia ES w 2006 roku w skali świata zagospodarowała w sumie 58 mln ton odpadów, w tym 3,6 mln ton odpadów niebezpiecznych. Firma ma ponad 500 tysięcy klientów przemysłowych oraz z sektora usług.

Aktualnie w Polsce w ramach grupy Veolia Environmental Services funkcjonują dwie marki – ONYX i SULO, dysponujące dwudziestoma lokalizacjami. W Jaworznie, Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim, Tomaszowie Mazowieckim, Krapkowicach, Ostrołęce działają spółki specjalizujące się odbiorze i gospodarce odpadami komunalnymi. Składowiska odpadów komunalnych grupy funkcjonują w Chrzanowie i Jaroszowie (województwo dolnośląskie). SULO Recykling w Gliwicach to potentat w obsłudze klientów sieciowych. Podobnie SULO-EMK w Zgierzu. Obie firmy specjalizują się w obrocie surowcami wtórnymi, głównie papierem i tekturą.

Trwają przygotowania do połączenia ONYXu i SULO w Polsce. Planowane jest to jeszcze w tym roku. Obie grupy będą funkcjonowały pod nazwą Veolia Usługi dla Środowiska Polska SA. Po połączeniu Veolia Usługi dla Środowiska Polska będzie jedną z wiodących firm w branży gospodarki odpadami w kraju, zatrudniającą ponad 900 osób w 15 oddziałach obecnych w 20 lokalizacjach. Grupa rocznie odbiera 257 tysięcy ton odpadów komunalnych, z których 143 tys. ton utylizuje na własnych składowiskach. W 2008 roku połączona grupa spółek planuje osiągnąć obrót około 180 mln złotych.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj