Od połowy października w Bydgoszczy najmłodsi będą mogli się bawić na pięciu nowych integracyjnych placach zabaw. Właśnie ruszył ich montaż przy placówkach szkolnych.

Na każdym placu znajdzie się co najmniej dziesięć urządzeń do zabawy przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oprócz karuzeli, piaskownicy, huśtawek i zjeżdżalni znajdzie także miejsce na kosz do gry w koszykówkę czy stół ping-pongowy. Dzięki specjalnym ścieżkom i podjazdom po terenie placów zabaw będzie można poruszać się na wózku inwalidzkim.

Największy plac powstaje w Fordonie przy Szkole Podstawowej nr 65. Kolejne znajdą się obok szkół przy ul. Kcyńskiej, Pijarów i Waryńskiego oraz obok Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Granicznej.

W przyszłym roku od kwietnia do września na nowych placach zaplanowano bezpłatne zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez wynajętych instruktorów. Będą mogły w nich wziąć udział wszystkie chętne dzieci. Cały projekt kosztuje 1,4 mln zł, z czego miasto wyłoży 300 tys. Reszta pochodzi z tzw. funduszy norweskich.źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj