Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie zaprasza lokalne szkoły do udziału w programach edukacyjnych poświęconych zasadom gospodarowania odpadami.

Od ponad roku MPO realizuje program „Od segregacji nie ma wakacji” przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.  Akcja która cieszy się dużą popularnością, została wyróżniona w konkursu Ekoliderzy 2015. Podczas zajęć uczniowie poznają zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie, dowiadują się jak funkcjonuje system przetwarzania odpadów oraz odbywają wycieczkę po Lamusowni (czyli krakowskim punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych).

Dla gimnazjalistów MPO organizuje z kolei zajęcia z cyklu „Elektroodpady mają zasady”, których przewodnim motywem są zasady postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. W programie jest m.in. zwiedzanie obiektów MPO, w tym Zakładu Demontażu Odpadów Wielkogabarytowych. W ramach programu „Kino za baterie” krakowskie placówki oświatowe mogą natomiast prowadzić zbiórkę zużytych baterii, za które otrzymują darmowe bilety do kina.

Nowością w tegorocznej ofercie jest program adresowany do krakowskich seniorów „Mądrze segregujesz, więcej zyskujesz”.

Udział we wszystkie  programach jest bezpłatny, a pełną ofertę zajęć organizowanych przez MPO można znaleźć TUTAJ

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj