(22.08.2007) Po udrożnieniu Bystrzycy, Wydział Ochrony Środowiska lubelskiego magistratu przygotowuje podobne operacje na pozostałych rzekach w mieście: Czechówce i Czerniejówce.

Czeka je kompleksowe czyszczenie i pogłębianie koryt, regulacja biegu, sprzątanie i karczowanie brzegów. Głównym celem robót jest przygotowanie układu wodnego Lublina do przyjęcia dużych ilości wody – oczyszczenie koryt Czechówki i Czerniejówki przyczyni się do polepszenia systemu odprowadzania wód opadowych z miasta. Pracom ma towarzyszyć kompleksowe sprzątanie. W rzecznym mule kryje się na pewno niejedna niespodzianka – trakcie podobnych prac z Bystrzycy wyciągano ławki, opony i sprzęt AGD.

W budżecie WOŚ na prace związane z udrażnianiem lubelskich rzek zarezerwowano 50 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty pochłonęły prace regulacyjne Bystrzycy. Pozostała część pozostaje w dyspozycji. Planowane akcje oczyszczania i sprzątania Czechówki i Czerniejówki rozpoczną się po opracowaniu raportu na temat stanu rzek przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Taki dokument ma powstać do końca przyszłego tygodnia.

źródło: Kurier Lubelski

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj