W ramach lublińskiego naboru projektów do pierwszego młodzieżowego budżetu obywatelskiego przyznano dofinansowanie 18 projektom na łączną kwotę 57 830 zł.

– Cieszy nas tak duże zainteresowanie młodzieżowym budżetem obywatelskim. Już teraz widać, że pomoże on w realizacji pomysłów i pasji młodzieży. Gratuluję wszystkim wnioskodawcom kreatywności, inicjatywy i wspólnego działania – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina.

Projekty do realizacji

W kategorii “Projekty dla dzieci” do realizacji zakwalifikowano m.in. propozycje: Odświeżamy szafę – zapomniane gry i zabawy podwórkowe (1000 zł); Nie hejtuję w życiu i w Internecie (980 zł); Gry planszowe na przerwach – STOP telefonom! (3000 zł).

Tomasz Chróstny (UOKiK): w ponad połowie gmin była tylko jedna oferta na odbiór odpadów

W kategorii “Projekty dla młodzieży” komisja zarekomendowała do dofinansowania m.in. projekty: STOP dopalaczom!!! (5000 zł); Przez sport i gry do zdrowia (3000 zł).

W ostatniej kategorii “Projekty dla studentów” możemy się spodziewać realizacji m.in: “In varietate concordia – youth about unions” – międzynarodowa konferencja naukowa (5000 zł); Żywa Ulica w Lublinie (4900 zł); III Letnia Szkoła Kognitywistyki “Umysł w kulturze” (3000 zł).

Aktywizacja dzieci i młodzieży

Młodzieżowy Budżet Obywatelski jest efektem pracy powołanego we wrześniu 2018 r. Zespołu ds. Dzieci i Młodzieży oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Celem projektu jest wsparcie oddolnych działań dzieci i młodzieży Lublina, realizowanych na rzecz lokalnej społeczności o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, społecznym lub obywatelskim.

Realizatorem projektu jest Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży „Teatrikon”. Podczas posiedzenia kapituła konkursowa zarekomendowała do dofinansowania projekty na łączną kwotę 57 830 zł. W kategorii projektów dla dzieci przyznano dofinansowanie na 13 930 zł, w kategorii projektów dla młodzieży 28 000 zł, natomiast w kategorii projektów studenckich 15 900 zł. Kwoty te nie wyczerpują całej puli środków przeznaczonych na realizacje działań młodzieżowych w 2019 r. W związku z tym decyzją komisji oraz operatora Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, od dnia 1 lipca 2019 r. zostanie ogłoszony kolejny nabór projektów – tym razem w trybie ciągłym. Szczegóły zostaną opublikowane na stronie mbo.teatrikon.pl, w zakładce „Aktualności”.

Projekty, które nie otrzymały dofinansowania, mogą być złożone ponownie w kolejnym naborze. Niebawem udostępnione zostaną karty oceny wniosków.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj