Firma DB Energy działająca w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu, realizuje za około 3,3 mln zł w Zakładach Górniczo-Hutniczych „Bolesław” instalację odzysku ciepła odpadowego z powietrza oraz instalację do przekazania i zagospodarowania ciepła. Projekt ma być zrealizowany do końca stycznia 2020 r.

Firma DB Energy podpisała umowę z Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław” w Bukownie koło Olkusza (woj. małopolskie) na realizację w systemie generalnego wykonawstwa projektu instalacji odzysku ciepła odpadowego oraz instalacji do przekazania i zagospodarowania ciepła. Projekt ten ma zostać zrealizowany do końca stycznia 2020 r.

Wartość inwestycji wynosi 3,362 mln zł. Kontrakt z ZGH „Bolesław” będzie miał znaczący wpływ na wyniki finansowe DB Energy, a sam projekt zgodny jest z założeniami strategii rozwoju spółki, która obejmuje m.in. realizację innowacyjnych inwestycji związanych z efektywnością energetyczną dla klientów przemysłowych.

W marcu br. DB Energy przeprowadziła ofertę prywatną akcji i pozyskała kwotę 3,26 mln zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na rozwój usług w modelu ESCO (Energy Saving Contract – finansowanie długoterminowe), utworzenie i rozwój spółki w Niemczech oraz prace związane z komercjalizacją projektu DiagSys – systemu przeznaczonego do diagnostyki uszkodzeń i stanu pracy silników elektrycznych.

Czytaj więcej

Skomentuj