Jeszcze we wrześniu na ulicach Płocka stanie 24 pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie. To wspólny projekt Urzędu Miasta, MB Recycling, Fundacji Odzyskaj Środowisko i AURAEKO.

Informując o ekologicznej inicjatywie, płocki samorząd podkreślił, że dzięki pojemnikom mieszkańcy miasta będą mogli szybko, łatwo i w sposób bezpieczny dla środowiska oddać elektryczne śmieci ze swoich domów i mieszkań.

“We wrześniu na ulicach Płocka pojawią się 24 charakterystyczne czerwone pojemniki przeznaczone na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie” – ogłosił Urząd Miasta. Jak dodał, projekt realizowany wspólnie przez miasto, MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO “nie obciąża budżetu miasta”.

“Mieszkańcy będą mogli szybko, łatwo i w sposób bezpieczny dla środowiska oddać elektryczne śmieci ze swoich domów i mieszkań” – podkreślił płocki samorząd, wyjaśniając cel przedsięwzięcia. Pojemniki pojawią się w 24 lokalizacjach, w tym przed jednym z marketów handlowych, a także w pobliżu przedszkoli oraz szkół, podstawowych i średnich.

W informacji wyjaśniono, że do pojemników będą mogły trafiać m.in.: zużyte telefony, aparaty fotograficzne, karty pamięci, suszarki, tostery, prostownice, elektronarzędzia, zabawki czy tonery, natomiast odbiór sprzętów wielkogabarytowych można zgłaszać poprzez specjalną infolinię. Jak zaznaczono, “elektryczne śmieci oddane przez mieszkańców Płocka trafią do zakładów przetwarzania – tam zostaną odzyskane z nich cenne materiały, substancje i surowce”.

Urząd Miasta Płocka podał, że integralnym elementem projektu jest nowoczesna platforma edukacyjna szkolnecentrumrecyklingu.pl “stworzona z myślą o uczniach, nauczycielach i pasjonatach szeroko rozumianej ekologii” – na internetowej stronie znalazły się gotowe scenariusze zajęć, prezentacje multimedialne, bajki edukacyjne, gry, quizy oraz artykuły naukowe.

Czytaj więcej

Skomentuj