Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała transport nielegalnych odpadów – 18 ton używanej odzieży – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa KAS Anita Wielanek. Dodała, że to kolejna partia odpadów zlecona przez tego samego odbiorcę, która miała trafić do Polski.

Jak wyjaśniła Wielanek, podczas kontroli samochodu ciężarowego, 2 km od przejścia granicznego Ludwigsdorf-Jędrzychowice, funkcjonariusze KAS wykryli, że w naczepie znajduje się 18 ton odpadów – worki z używaną odzieżą. “Transport jechał z Austrii do Polski” – poinformowała rzeczniczka.

Kierowca nie posiadał dokumentów wymaganych przy przewozie odpadów. Ponadto funkcjonariusze KAS ustalili, że polski odbiorca nie posiada instalacji wymaganej do odzysku lub przerobu odzieży używanej. Nie ma także zgody na taką działalność, wydaną przez krajowe władze sanitarne.

“Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny. Poinformował, że to nie pierwszy nielegalny transport odpadów skierowany do polskiego odbiorcy” – dodała Wielanek.

Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, odbiorcy do 500 tys. zł.

Zgorzelec. Zatrzymano nielegalny transport 20 ton odpadów

Czytaj więcej

Skomentuj