Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

W Poznaniu powstanie Po-Dzielnia - centrum sharing i circular economy

W Poznaniu powstanie Po-Dzielnia - centrum sharing i circular economy
ko
13.04.2018, o godz. 12:49
czas czytania: około 2 minut
1

Jak redukować powstawanie odpadów, nadawać przedmiotom drugie życie i ograniczyć konsumpcjonizm - tego będą uczyć się poznaniacy już niebawem w Po-Dzielni, czyli centrum ekonomii współdzielenia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Po-Dzielnia to pomysł aktywistów związanych z poznańskimi szafami Givebox. Pierwsza powstała przed dwoma laty, dziś istnieją już cztery (Jeżyce, Łazarz, Wilda, Suchy Las), a jeszcze w kwietniu ruszy kolejna – na poznańskiej Śródce.

Popularność giveboksów – każdą szafę odwiedza codziennie około 100 osób – i rosnące zainteresowanie tematem zero waste skłoniło twórców do powołania do życia miejsca, w którym będzie można oddać i zabrać przedmioty codziennego użytku (ubrania, naczynia, książki, elektronikę) i dowiedzieć się, jak nadawać im drugie życie.

Czwarty givebox otwarty w Poznaniu

Dla redukcji odpadów

Lokal przy Głogowskiej blisko centrum Poznania miasto udostępniło bezpłatnie na 3 lata w ramach programu Otwarta Strefa Kultury – Łazarz.

Po-Dzielnię wspierać będzie poznańska Fundacja ProTerra zajmująca się działaniami na rzecz redukcji odpadów i promocją gospodarki obiegu zamkniętego.

Projekt wnętrza, wyłącznie z materiałów z upcyklingu i recyklingu, przygotowują studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Pieniądze na ten cel zbierane są na zbiórce crowdfundingowej.

Wykłady, warsztaty i wystawy

W Po-Dzielni odbywać się będą warsztaty z rękodzieła, np. tworzenie włóczki z t-shirtów i szydełkowanie, wykłady jak żyć bezodpadowo lub redukować odpady, warsztaty tworzenia eko-kosmetyków, szycia toreb i woreczków na żywność czy tworzenia biżuterii odpadowej, a także wystawy sztuki upcyklingowej. Miejsce ma być z założenia otwarte dla wszystkich i darmowe.

Planowany termin otwarcia Po-Dzielni to lato 2018 r.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (1)


Nananana

Komentarz #14367 dodany 2018-10-23 15:06:30

tego typu newsów nie da się podać po polsku ;) piszę to właśnie w imieniu mojej babci, która przeczytała tego njusa i serio nie rozumie, ani co to jest, jak ma działać, musiałam jej wytłumaczyć i ideę giveboxów (autor tekstu podał tylko słowo szafa, serio?) oraz w ogóle sharing i circural economy, to naprawdę nie jest tak trudne by napisać - miejsce gdzie się za darmo rzeczy oddaje i za darmo bierze, z korzyścią dla wszystkich -.-

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2023