Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

W Stoczni Gdańsk powstanie 14 wież wiatrowych

W Stoczni Gdańsk powstanie 14 wież wiatrowych
sm
12.03.2019, o godz. 12:07
czas czytania: około 2 minut
0

Spółka GSG Towers zrealizuje zamówienie na dostawę 14 kompletnych, lądowych wież wiatrowych. Będzie ono realizowane w ramach projektu budowy farmy wiatrowej Barwice o mocy 42 MW. W ramach zamówienia powstanie 14 turbin o jednostkowej mocy 3 MW.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Spółka GSG Towers to spółka-córka Stoczni Gdańsk. Zamówienie na 14 turbin uzyskała od jednego z największych producentów turbin dla energetyki wiatrowej – firmy Siemens Gamesa Renewable Energy. Kontrakt o wartości ponad 5 mln EUR będzie zrealizowany w ramach projektu budowy farmy wiatrowej Barwice o mocy 42 MW. Uruchomienie zaplanowano na styczeń 2020 r.

– Polska jest świetną lokalizacją dla energetyki wiatrowej, kraj ma duży potencjał w dalszej ekspansji tego zrównoważonego źródła energii, a jednocześnie już teraz posiada doświadczony i zaawansowany technologicznie przemysł energetyki wiatrowej – powiedział Taam Momen z Siemens Gamesa Renewable Energy. – Współpraca z GSG Towers jest zatem ważnym krokiem dla Siemens Gamesa, w kierunku dalszego rozwoju, a także wzmocnienia naszych lokalnych partnerów – dodał.

Kontrakt z Siemens Gamesa to kolejne po umowie z Aker Solutions duże zamówienie dla GSG. Dla Aker Solutions spółka realizuje zawarty w lutym kontrakt na montaż wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. Zamówienie obejmuje montaż, instalację wyposażenia i przeprowadzenie testów funkcjonalności wielkogabarytowych konstrukcji stalowych – Templates, służących do obsługi pola naftowego na morzu.

W drugiej połowie 2018 roku spółki z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu przejęły ponad 80 proc. akcji Stoczni Gdańsk oraz 50 proc. udziałów GSG Towers. Głównym celem nowego właściciela jest odbudowanie kompetencji okrętowych i wykorzystanie tych już istniejących, m.in. w zakresie produkcji wież wiatrowych. W Stoczni Gdańsk i GSG Towers pracuje łącznie prawie 860 osób.

GSG liczy, że stanie się ważnym dostawcą konstrukcji turbin dla projektów realizowanych w Polsce i na obszarze całego Morza Bałtyckiego.

Źródło: GSG Towers, Radio Gdańsk

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024