1 / 5

W Szczecinie powstaje dziewiąty w mieście Ekoport, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Budowa przy ulicy Taczaka zbliża się do końca.

Ekoport przy ulicy Taczaka w Szczecinie jest na ukończeniu. W głównym budynku położone zostały tynki oraz posadzki. W obiekcie magazynowym wykonana jest elewacja, zamontowane są bramy oraz pełna stalowa konstrukcja. Na placu ustawiono dwie wiaty z zadaszeniem. Pojawiły się podbudowy ścieżek ekologicznych, przy których nasadzona zostanie zieleń, a docelowo powstanie tutaj ogród z roślinnością zajmującą aż 2300 m.kw. powierzchni.

W PSZOK-u prowadzona będzie także działalności edukacyjna dla uczniów oraz starszych mieszkańców Szczecina. W budynku głównym znajdzie się salka, która pełnić będzie również funkcję świetlicy osiedlowej. Na zewnątrz znajdziemy ekspozycje służące do prowadzenia zajęć z najmłodszymi mieszkańcami.

Realizujące inwestycję Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych Rusiecki ma czas do końca października na zakończenie prac. Ich koszt wyniósł 6,4 mln zł. Będzie to już dziewiąty Ekoport na mapie Szczecina. Pozostałe znajdują się przy ul. Kołbackiej, Leszczynowej, Gdańskiej, Helskiej, Firlika, Arkońskiej, Górnej oraz Dworskiej

Czytaj więcej

Skomentuj