Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

W Szczecinie powstaje Park Wolności

W Szczecinie powstaje Park Wolności
dom
23.02.2018, o godz. 12:51
czas czytania: około 2 minut
0

Rozpoczyna się budowa Parku Wolności w Szczecinie. Trwa porządkowanie terenu w Podjuchach, w rejonie ul. Karpiej, Niklowej, Granitowej, Marmurowej i Placu Wolności.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

To pierwszy etap inwestycji. Obejmuje on usunięcie drzew i krzewów kolidujących z projektowanymi obiektami na terenie nowego Parku Wolności. To w większości egzemplarze pozbawione szczególnych wartości przyrodniczych, uszkodzone oraz o złym stanie zdrowotności, a także samosiejki. Zachowane zostanie zadrzewienie cenne przyrodniczo (aktualnie są to nieliczne okazy) i nie kolidujące z inwestycją.

Wycinka drzew i krzewów wykonywana jest na podstawie zgody wydanej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Usunięcie drzew i krzewów zakończone zostanie jeszcze w lutym, a więc przed rozpoczęciem okresu ochronnego związanego z lęgiem ptaków. W ramach kompensacji zieleni na terenie projektowanego parku zaplanowano nasadzenia zastępcze  o cennych walorach pod względem dendrologicznym oraz bogatej bioróżnorodności.

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie drugiego etapu zadania. Zakres prac budowlanych na terenie szczecińskiego Parku Wolności obejmować będzie m.in. rozbiórkę istniejących obiektów gospodarczych, budowę fontanny w centralnej części placu, budowę placu zabaw dla dzieci młodszych, budowę chodnika-bieżni o długości 200 m, ogrodzonego wybiegu dla psów wraz z zamontowaniem urządzeń do ćwiczeń i treningu dla psów typu agility. Wszystko również zostanie oświetlone.

Na terenie projektowanego parku powstanie linowy plac zabaw dla dzieci i młodzieży – urządzenie zabawowe w kształcie statku – to zwycięski projekt zgłoszony do szczecińskiego budżetu obywatelskiego na rok 2018 dla zadań dzielnicowych dużych – Prawobrzeże. Przewidziano również rezerwę terenu dla lokalizacji artystycznego elementu plastycznego upamiętniającego postać i twórczość Moniki Szwai, czyli „Szwajowego Ogrodu Literackiego”.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024