PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

W Szczecinie zamiast strzelnicy będzie ptasi azyl

W Szczecinie zamiast strzelnicy będzie ptasi azyl
gj
07.07.2017, o godz. 11:35
czas czytania: około 1 minuty
0

W szczecińskim Kijewie dawna strzelnica wojskowa zostanie przerobiona na ptasi azyl. Powojskowa infrastruktura zostanie przekształcona w budki lęgowe i "Ptasią Remizę".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Poidełka dla ptaków, skrzynki lęgowe i krzewy owocodajne to tylko niektóre elementy, dzięki którym dawana, głośna strzelnica zmienić ma się w przyjazną ptasią ostoję, nazywaną „Ptasią Remizą”. Atrakcje przewidziane są nie tylko dla ptaków, ale i dla mieszkańców miasta chcących je obserwować. Powstająca ścieżka przyrodnicza „Cichy zakątek” będzie ciągnęła się od strzelnicy, aż do szlabanu ustawionego przy ul. Kurzej. Wzdłuż całej ścieżki poustawiane będą ławki i tablice edukacyjne.

W ptasiej przystani zamontowanych będzie 100 skrzynek lęgowych i 20 budek dla nietoperzy. Dodatkowo nasadzane na jej terenie krzewy zostały dobrane tak, aby ich owoce mogły być pożywieniem dla ptaków.

Do budowy może przyłączyć się każdy, kto ukończył 18 lat i ma chęci. Wystarczy zabrać ze sobą młotek, gdyż  materiały do budowy ptasich domków zapewniają organizatorzy. „Ptasia Remiza” będzie budowana w dwa pierwsze piątki lipca w godz. od 8 do 10. Wówczas zarówno mieszkańcy Szczecina, jak i członkowie stowarzyszenia Kocham Kijewo, będą pomagali leśnikom w montowaniu budek.

Akcja edukacyjno-ochronna „Ptasia Remiza” została zorganizowana przez Zakład Usług Komunalnych, w ramach projektu „Cykl działań z zakresu ochrony przyrody i edukacji ekologicznej w roku 2017”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024