Sadzonki drzew i kwiatów przekażą mieszkańcom Szczyrku ekolodzy z fundacji Arka w zamian za surowce wtórne. Akcja odbędzie się w sobotę na pl. Jakuba, w centralnym miejscu kurortu – poinformowała Anna Sobańska z bielskiej fundacji.

Akcja “Drzewko za surowce” odbędzie się w Szczyrku po raz pierwszy. Dużą popularnością cieszy się ona natomiast w Bielsku-Białej, które sąsiaduje z beskidzkim kurortem. Prezes Arki Wojciech Owczarz powiedział, że w ciągu 15 lat rozdano tu w ten sposób ponad 100 tys. sadzonek.

– Zachęcamy wszystkich do zbiórki surowców wtórnych, które w sobotę będzie można wymienić na sadzonki drzew lub kwiatów. Każdy, kto przyniesie 20 puszek lub 20 butelek PET lub szklanych, względnie 10 kg makulatury, otrzyma sadzonkę kwiatu lub – od leśników – sadzonkę drzewka. Nie zbieramy elektrośmieci – powiedziała Anna Sobańska.

Zbiórce surowców wtórnych towarzyszył będzie charytatywny kiermasz zabawek, gier, puzzli i książek, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na ratowanie zwierząt. Dla uczestników akcji zorganizowane zostaną atrakcje, m.in. wytwarzanie ekologicznych toreb, warsztaty i gry.

Akcja rozpocznie się w Szczyrku w najbliższą sobotę o godz. 10 i potrwa do 15.

Czytaj więcej

Skomentuj