W środę w Schronisku Promyk w Gdańsku rozpocznie się wydawanie dwukondygnacyjnych, ocieplonych domków dla kotów, które – jak w latach ubiegłych – miasto zakupiło w trosce o te podwórkowe zwierzaki.

Gdański magistrat już od 2006 r. przekazuje mieszkańcom dwukondygnacyjne, ocieplone, „czteropokojowe domy” dla kotów. Domy, które są dostosowane do indywidualistycznego charakteru tych zwierząt: z oddzielnym wejściem do każdego z pomieszczeń. Przez ten czas rozdano już ponad 900 domków dla kotów, a w środę 2 grudnia wydanych będzie kolejne 40 sztuk. Ich łączny koszt to ponad trzysta tysięcy złotych.

Wszyscy nowi posiadacze domków otrzymają wraz z nimi legitymacje Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów, a także karmę na okres zimowy i możliwość bezpłatnej sterylizacji lub kastracji kotów będących pod ich opieką.

Z uwagi na dużą liczę podań oraz ograniczoną liczbę budek, wydawany będzie tylko jeden domek dla każdego wnioskodawcy.

Warunkiem przyznania budki jest zgoda administratora na jej ustawienie oraz zobowiązanie do utrzymania porządku oraz czystości w jej otoczeniu.

Pomimo przekazania mieszkańcom już ponad 900 domków, zainteresowanie akcją nie maleje i Wydział Środowiska gdańskiego magistratu otrzymuje bardzo dużo wniosków w sprawie udzielenia pomocy zwierzętom w okresie zimowym – mówi Marcin Tryksza z Wydziału Środowiska UMG. – W związku z dużym rozwojem programu, Wydział Środowiska zlecił inwentaryzację kocich budek na terenie miasta. Domki mają zostać oznakowane i ponumerowane, a ich pozycje naniesione na mapę. Pozwoli to poprawić zarządzanie programem, estetykę otoczenia naszych osiedli oraz przede wszystkim oszacować przybliżoną liczbę zwierząt na terenie miasta. – dodaje.

Domki będą wydawane w Schronisku Promyk przy ul. Przyrodników 14 (tel. 58 522 37 27) w godzinach od 9.00 do 15.00.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj