1 / 4

W ramach akcji Dzielnica Wisła w Warszawie pojawiły się specjalne punkty, w których szklane i plastikowe odpady można wymienić na bilet do kina, teatru czy ekologiczną torbę.

Nagrody za przyniesione butelki zmieniają się co tydzień. W nawiązaniu do hasła tegorocznej kampanii Dzielnica Wisła, czyli „kultura osobista”, są to m.in. wejściówki na wydarzenia kulturalne oraz bilety do muzeów. Wygrać można też rejs po Wiśle lub różne mniejsze gadżety jak płócienne ekologiczne torby czy plakaty.

Odpady oddaje się w specjalnych, nowoczesnych punktach wymiany przy nadwiślańskich plażach. Warunek jest jeden – przyniesione śmieci muszą być zebrane nad Wisłą.

Punty Wymiany Odpadów (PWO) zlokalizowane są na plaży Poniatówka, w sąsiedztwie Strefy Rekreacyjnej Dzielnicy Wisła oraz po drugiej stronie rzeki, obok mostu Poniatowskiego, w sąsiedztwie klubokawiarni Babie Lato i przystanku autobusowego Most Poniatowskiego 06.

– W kampanii Dzielnica Wisła przypominamy użytkownikom nabrzeży, jak ważne w dbaniu o czystość i kondycję rzeki jest ich zachowanie. Nad Wisłą należy po sobie sprzątać, a teraz także warto to robić. Za śmieci można bowiem po raz kolejny otrzymać funkcjonalne upominki – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W ramach samej kampanii planowane są także wydarzenia kulturalne i rekreacyjne. To m.in. Kolaboracja Edukatorów i Klubu Komediowego, malowanie muralu zawierającego regulamin użytkowania bulwarów i plaż, warsztaty sitodruku na Plaży Rusałka, ekologiczne zajęcia dla dzieci, regaty wiślane czy wspólne sprzątanie Wisły.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj