Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

W zakładzie odpadowym znaleziono historyczne fotografie [ZDJĘCIA]

W zakładzie odpadowym znaleziono historyczne fotografie [ZDJĘCIA]
jwo
14.01.2021, o godz. 9:24
czas czytania: około 1 minuty
0

Kilkanaście starych fotografii odnaleziono w odpadach przywiezionych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” w województwie wielkopolskim. Co przedstawiają?

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Zdjęcia udało się uratować dzięki spostrzegawczości Łukasza Werbińskiego, kierownika sortowni i kompostowni. Najprawdopodobniej są to pamiątki żołnierzy z okresu służby wojskowej odbytej w jednostce w Sejnach.

Fotografie datowane są na lata 30 dwudziestego wieku. Ponieważ na jednym ze zdjęć widnieje podpis Tłokinia 4.VIII.35 r. zdecydowano, że zostaną one przekazane do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

Odnalezione stare fotografie to już kolejna cenna rzecz uratowana przez pracowników Zakładu „Orli Staw”. Wcześniej ocalono książkę pt. „Ziemia i morza, czyli opis fizyki kuli ziemskiej” z 1873 r. i przekazano ją do Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu.

W ubiegłym roku w zakładzie “Orli Staw” odnaleziono inną historyczną książkę – “Parlament Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1927” pochodząca z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2023