1 / 16

Kilkanaście starych fotografii odnaleziono w odpadach przywiezionych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” w województwie wielkopolskim. Co przedstawiają?

Zdjęcia udało się uratować dzięki spostrzegawczości Łukasza Werbińskiego, kierownika sortowni i kompostowni. Najprawdopodobniej są to pamiątki żołnierzy z okresu służby wojskowej odbytej w jednostce w Sejnach.

Fotografie datowane są na lata 30 dwudziestego wieku. Ponieważ na jednym ze zdjęć widnieje podpis Tłokinia 4.VIII.35 r. zdecydowano, że zostaną one przekazane do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

Odnalezione stare fotografie to już kolejna cenna rzecz uratowana przez pracowników Zakładu „Orli Staw”. Wcześniej ocalono książkę pt. „Ziemia i morza, czyli opis fizyki kuli ziemskiej” z 1873 r. i przekazano ją do Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu.

W ubiegłym roku w zakładzie “Orli Staw” odnaleziono inną historyczną książkę – “Parlament Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1927” pochodząca z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Czytaj więcej

Skomentuj