Wczoraj w Szczecinie rozpoczęła się zbiórka niepotrzebnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Potrwa ona cały miesiąc, aż do 28 sierpnia. Wydarzenia odbywa się ramach akcji „Wakacyjna Eko-edukacja”.

Zbiórka będzie przeprowadzona w kilku etapach:

pierwsza część odbędzie się w dniach 28 lipca – 12 sierpnia 2011r na parkingu przed Galerią GRYF, przy ulicy Wiosennej 32. Każdy będzie mógł pozbyć się niepotrzebnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, wrzucając je do przygotowanych kontenerów. Organizatorem tego etapu jest firma „TOM Elektrorecykling”,

druga zbiórka będzie miała miejsce 13 sierpnia podczas Turnieju Dzielnic na Smoczych Łodziach, na Wałach Chrobrego. Za wrzucenie do żółtych kontenerów zużytych sprzętów elektrycznych, elektronicznych, baterii oraz odpadów opakowaniowych będzie można otrzymać energooszczędną żarówkę. Hurtownia Elektroinstal przygotowała kilkaset świetlówek. Na dzieci i młodzieży będzie czekało eko-edukacyjne stanowisko grupy TOM, gdzie będzie można wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami,

ostatnią etap zaplanowany jest w dniach 16 – 28 sierpnia 2011 r. na parkingu przed Centrum Handlowym STER przy ulicy Ku Słońcu 67. Ponownie ustawiony będzie specjalny kontener, gdzie  będzie można wrzucić zużyte i niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne.

dodatkowo 30 lipca i 27 sierpnia w godzinach 10:00-16:00 odbędą się lekcje eko-edukacji z nagrodami, czyli nauka o ekologii przez zabawę.

Więcej na temat akcji : www.grupatom.pl,  www.tomoo.pl
Informacji udziela także: Łukasz Jurczyński ljurczynski@tomoo.pl , Tel: 669-980-046

Źródło: UM Szczecin


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj