Od 13 do 24 lipca 2009 r. w Krynicy Zdroju odbędzie się wakacyjna edycja akcji edukacyjnej „…z natury segreguję!” organizowanej przez PSR SA i współfinansowanej przez NFOŚiGW. Lokalnymi partnerami akcji będą Urząd Miasta Krynica Zdrój, Cechini, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów oraz firma Surpap.

W ramach akcji odbędą się: konkurs selektywnej zbiórki odpadów, lekcje ekologiczne, konkursy artystyczne np. plastyczny pt. „Co mogą zrobić dzieci, by nie rosła góra śmieci?”, techniczny, recytatorski i na piosenkę ekologiczną oraz eko-wieczorki dla najmłodszych uczestników i ich rodziców. Największym wydarzeniem związanym z akcją będzie wielki finał w formie festynu (24 lipca na Deptaku przy Pijalni Głównej w Krynicy), podczas którego uczestnicy będą mogli zaprezentować przygotowane przez siebie przedstawienia, odbędą się animacje i gry dla dzieci oraz podsumowanie konkursów i zamiana zdobytych w nich punktów na cenne nagrody. Program będzie wspierał „Bohater w Trosce o Naturę” – postać stworzona do promocji zachowań ekologicznych – który będzie doraźnie edukował mieszkańców i wczasowiczów o potrzebach selektywnej segregacji odpadów oraz informował o przebiegu akcji.

Celem akcji „…z natury segreguję!” jest edukacja związana z prawidłową segregacją i odzyskiem odpadów opakowaniowych. W jej ramach realizowane będą zajęcia dydaktyczne, wiele konkursów i zabaw dotyczących proekologicznych zachowań dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

źródło: wtrosceonature.com

Czytaj więcej

Skomentuj