W Toruniu powstaje obecnie mniej dzikich wysypisk, jednak problem z nimi nie znika. Z nadejściem wiosny rozpocznie się ich usuwanie. Niebawem mieszkańcy będą mogli zgłaszać służbom miejskim miejsca ich występowania.

Nielegalne wysypiska śmieci to zmora każdego miasta. Toruń walczy z nimi od 12 lat. W roku 2008 w naszym mieście usunięto 53 wysypiska, wywieziono z nich ponad 2,5 tys. metrów sześciennych śmieci. Kosztowało to 100 tys. zł. W tym roku gmina przeprowadziła już akcję zbierania świątecznych choinek. Wraz z nadejściem wiosny Wydział Gospodarki Komunalnej zaapeluje do mieszkańców o zgłaszanie nielegalnych śmietnisk. 

Dzikie wysypiska najczęściej pojawiają się w rejonach, w których przeprowadzane są prace budowlane lub remonty. Stosy śmieci szpecą obrzeża miasta i skraje parków oraz terenów zieleni. Niektórzy mieszkańcy podrzucają także odpady domowe w workach, opony czy duży sprzęt rtv i agd. Są to działania nielegalne i karalne, wymuszające na gminie coroczną, płatną akcję usuwania dzikich śmietnisk na koszt wszystkich podatników. Zajmie się tym firma, która wygra przetarg ogłoszony przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMT. Po zlokalizowaniu wysypisk i obmierzeniu ilości zawartych w nich śmieci służby porządkowe przystąpią do ich usunięcia.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj