W warszewskiej Strefie Kibica zakończyło się rozstawianie kabin i kontenerów toaletowych.

600 sanitariatów i 6 kontenerów toaletowych o klasie VIP już stoi w Strefie Kibica. Toalety rozlokowane zostały wokół Pałacu Kultury i Nauki, największe ich zagęszczenie jest od ul. Marszałkowskiej przy głównej bramie oraz w bliskim sąsiedztwie imponującej sceny. Nieopodal kabin ustawione będą też umywalnie. Natomiast każdy z kontenerów wyposażony jest w bieżącą wodę, klimatyzację i oddzielną część toaletową dla kobiet oraz mężczyzn.

Ogółem na czas turnieju w mieście stać będzie 1100 kabin toaletowych. 10% dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sanitariaty rozlokowane są w miejscach największego przepływu kibiców, czyli m. in. wokół Stadionu Narodowego, na trasach przemarszu kibiców ze Stadionu do Strefy Kibica, w pobliżu organizowanych na czas EURO 2012 parkingów dla zmotoryzowanych kibiców, na ciągach pieszych prowadzących do pętli autobusowych i połączeń kolejowych. Dodatkowe kabiny staną także w parkach sąsiadujących ze Stadionem Narodowym i Strefą Kibica.

Eksploatacja kabin przewiduje serwis sanitarny, techniczny i porządkowy, co oznacza, że toalety będą sprzątane kilka razy w ciągu dobry, sprawdzeniu będzie podlegała także ich sprawność i kompletność techniczna oraz porządek wokół toalety.

źródło: ZOM w Warszawie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj