Stolica żegna się z wiosennymi bratkami. Na lato Warszawę udekoruje ponad 250 tys. kwiatów. Pelargonie, aksamitki i begonie – to kwiaty, które zdominują przyuliczne i parkowe rabaty.

– Od kolorów może zakręcić się w głowie, jednak tak samo jak przy wiosennym ukwieceniu, tak i przy letnim podkreślamy, że jesteśmy gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. To oznacza, że na przykład w metalowych donicach na Rondzie Dmowskiego rosnąć będą kompozycje z białych begonii i czerwonych pelargonii oraz żółtej aksamitki i niebieskiego żeniszka – zapowiadaja pracownicy Zarzadu Oczyszczania MIasta, który opiekuje sie miejska zielenią.

Z kolei na Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie i Rondzie de Gaulle'a będzie bardzo narodowo. Donice wzdłuż tych ulic obsadzone zostaną białymi i czerwonymi begoniami. Na konstrukcjach kwiatowych przed Uniwersytetem Warszawskim rosnąć będzie biała i czerwona pelargonia bluszczolistna.

Zmiana ukwiecenia następuję także na wszystkich trzech kwietnikach dedykowanych EURO 2012, które znajdują się na Pl. Na Rozdrożu, skarpie Trasy Łazienkowskiej na wysokości Pl. Na Rozdrożu i na skrzyżowaniu ul. Banacha ze Żwirki i Wigury.

Na Polu Mokotowskim motywem przewodnim letniego ukwiecenia będzie szara obwódka z astrów lub purpurowa z iresiny, a w środku kwiaty ułożone w geometryczne wzory. Z kolei w Parku Skaryszewskim na rabatach rosnąć będzie tytoń.

Koszt posadzenia kwiatów i ich pielęgnacji aż do jesieni to ponad 950 tys. zł. Kolejna zmiana ukwiecenia czeka nas jesienią, kiedy to na stołecznych kwietnikach zakrólują chryzantemy.

źródło: zom.waw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj