Na terenie bulwarów i plaż na warszawskim odcinku Wisły pojawiło się 40 nowych koszy na śmieci. Każdy pomieści do 150 l odpadków. Od 20 maja porządkowanie nadbrzeży wspomagają pracownicy stołecznego Zakładu Oczyszczania Miasta, zaś od 6 czerwca – Stowarzyszenie „EKON”. Obecnie nad rzeką znajduje się 160 koszy o dużej pojemności.

– Zapewnienie infrastruktury służącej czystości nad rzeką jest obowiązkiem miasta i my ten obowiązek wypełniamy. Dlatego powołaliśmy Służbę Brzegową, która ma doglądać nadbrzeży i dlatego też porozumieliśmy się z EKONem. Trzeba jednak pamiętać, że kluczowy jest tu czynnik ludzki – plaże i bulwary są naszą wspólną przestrzenią i wszyscy musimy o nie zadbać. Dostarczamy plażowiczom zadbane i wyposażone miejsce wypoczynku. Dopilnujmy, by takie pozostało – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy odpowiedzialny m.in. za sprawy związane z Wisłą.

W ubiegłym roku na utrzymanie czystości nad Wisłą Warszawa przeznaczyła ok. 484 tys. zł. Od początku tego roku na ten cel wydano już ok. 140 tys. zł. Tylko podczas tegorocznej majówki znad rzeki wywieziono ok. 40 metrów sześciennych odpadów – to ilość równa pięciu kontenerom, jakie ustawiane są na warszawskich osiedlach i dwa razy więcej niż w latach poprzednich. Od 1 stycznia 2012 r. ze stołecznych plaż i bulwarów wywieziono już łącznie 285 takich kontenerów.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj