Reklama

envicon 2023 ad1a

Warszawa. Nowy park kieszonkowy na Pradze

Warszawa. Nowy park kieszonkowy na Pradze
RG
09.01.2023, o godz. 13:22
czas czytania: około 1 minuty
0

Zarząd Zieleni Miasta stołecznego Warszawy zakończył realizację kolejnego parku kieszonkowego. Nowe miejsce wypoczynku dla Warszawiaków powstało w dzielnicy Praga-Południe.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Do nowego parku prowadzą dwa wejścia utworzone z nawierzchni mineralnej i jedno nieformalne w postaci chodnika rzymskiego. W zaaranżowanej przestrzeni pojawiły się też ławki, drewniane siedziska i szeroka huśtawka.

Rowerzyści mogą dodatkowo skorzystać ze stojaka rowerowego. W mini-parku postawiono też karmnik dla ptaków i hotel dla owadów.

Około 2,5 tysiąca nowych roślin

W ten oto sposób, rozległy trawnik u zbiegu ulic gen. A.E. Fieldorfa „Nila” i gen. T. Bora-Komorowskiego zamienił się w przyjazny mieszkańcom tzw. pocket park z nową roślinnością. Nasadzono tam trzy jabłonie i niemal 200 nowych krzewów, w tym m.in. róże ‘Spinacer’, derenie białe ‘Aurea’ oraz śnieguliczki ‘Amethyst’.

W nowym warszawskim parku kieszonkowym posadzono również byliny i rośliny cebulowe. Łącznie pojawiło się w tym miejscu blisko 2,5 tys. roślin.

W ramach warszawskiego BO

Park kieszonkowy na Pradze-Południe powstał w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego. Projekt parku przygotowała pracownia Kształtownia.pl. Natomiast prace budowlane wykonała firma AG Complex.

Praga-Północ, Ursynów i Mokotów

Zielony teren na Pradze-Południe to kolejny pocket park stworzony przez stołeczny Zarząd Zieleni w ciągu ostatnich miesięcy. Od listopada mieszkańcy mogą korzystać z podobnego miejsca do odpoczynku na Ursynowie. W grudniu udostępniono dwa inne parki na Pradze-Północ i Mokotowie.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023