Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Warszawa. Ponad 100 mln zł na budżet obywatelski!

Warszawa. Ponad 100 mln zł na budżet obywatelski!
MŁ/PAP
01.12.2022, o godz. 18:04
czas czytania: około 2 minut
0

Wystartowała 10. edycja budżetu obywatelskiego. Warszawa przeznaczyła na realizację projektów mieszkańców ponad 100 mln zł. Pomysły można już zgłaszać przez nową cyfrową platformę.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

W czwartek wystartowała 10. edycja budżetu obywatelskiego w stolicy. Jak poinformował ratusz, od 1 grudnia można zgłaszać pomysły za pośrednictwem nowej cyfrowej platformy – pod adresem, https://bo.um.warszawa.pl/. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono ponad 101 mln zł.

21 tys. pomysłów na Warszawę

– Chcę zachęcić mieszkańców do zgłoszenia swoich pomysłów. Oprócz projektów dzielnicowych, dotyczących najbliższej okolicy, można zgłaszać także projekty, które swoim zasięgiem obejmują całą Warszawę – przekazała miejska koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Karolina Zdrodowska podczas konferencji prasowej.

– Przez te dziewięć lat mieszkańcy zgłosili blisko 21 tysięcy pomysłów na rozwój Warszawy. Co roku ponad 900 osób poświęca swój czas, rozmawia z sąsiadami o potrzebach, zbiera podpisy, żeby zgłosić projekty, które zmienią ich okolicę i zmienią miasto. Zaś blisko 100 tysięcy warszawiaków i warszawianek wybiera te najbardziej potrzebne. Bardzo cieszą nas te liczby i mam nadzieję, że w tym roku aktywność mieszkańców i mieszkanek będzie podobna, a nawet większa – mówiła Zdrodowska.

W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego warszawiacy zgłosili 1943 propozycje. W głosowaniu do realizacji wybrano 326 projektów.

– Dzięki mieszkańcom mamy, np. Klubokawiarnię Międzypokoleniową (miejsce, gdzie odbyła się konferencja – PAP). Od niedawna, przy metrze Ratusz Arsenał działa Skwer Sportów Miejskich, który cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży. Od kilku lat, każdej wiosny na trawnikach w okolicy Muzeum POLIN rozkwitają żonkile, aby upamiętnić rocznicę wybuchu powstania w getcie – zachęcała przedstawicielka ratusza.

Do kiedy i jak można zgłaszać pomysły?

Zgłaszanie projektów potrwa do 25 stycznia. 15 grudnia odbędzie się warsztat dla nowych projektodawców, a 21 stycznia Maraton Pisania Projektów, w trakcie którego będzie można skonsultować swoje pomysły z urzędnikami.

Podobnie jak w poprzednich latach, projekt można zgłosić na formularzu papierowym lub przez internet, na stronie budżetu obywatelskiego.

Każdy zgłoszony projekt zostanie zweryfikowany przez pracowników urzędu pod kątem możliwości jego realizacji. Te, które pozytywnie przejdą weryfikację, w czerwcu zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. W ten sposób warszawiacy wybiorą, co powstanie w naszym mieście w 2024 r.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024