Każdy warszawiak wytwarza średnio 360 kg odpadów rocznie. Co najmniej 80% z nich nadaje się do recyklingu! Nowa inwestycja Stena Recycling umożliwi mieszkańcom stolicy i okolic bezpłatne oddawanie ponad 40 rodzajów odpadów do przetworzenia. Obiekt został objęty patronatem Ambasady Szwecji, a uroczyste otwarcie patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

W Warszawie powstała STENA EKOSTACJA – pierwsza stacja recyklingu, gdzie bezpłatnie można oddać wszystkie surowce wtórne (butelki PET, puszki, makulaturę), elektroodpady (RTV i AGD, telefony, świetlówki, komputery) oraz odpady wielkogabarytowe (meble, złom, opony) i niebezpieczne (tonery, baterie, akumulatory, aerozole). Wszystkie przyniesione odpady zostaną poddane recyklingowi lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. Oddane w stacji recyklingu niepotrzebne ubrania, firma przekazuje PCK.

STENA EKOSTACJA to inwestycja firmy Stena Recycling. W ciągu godziny obiekt może przyjąć około 50 samochodów osobowych. STENA EKOSTACJA powstała na bazie skandynawskich doświadczeń w organizacji i prowadzeniu tego typu punktów zbiórki odpadów do przetworzenia.

Obiekt został objęty patronatem Ambasady Szwecji. Ambasador Staffan Herrström wraz z Hanną Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy dokonali oficjalnego otwarcia przecinając wstęgę wyplataną z makulatury.

Oficjalnemu otwarciu towarzyszyła zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, z której dochód zasili program Fundacji Nasza Ziemia Zielona Stopa Filantropa, którego celem jest wymiana sprzętów na energooszczędne w dziecięcych ośrodkach opiekuńczych.

 W STENA EKOSTACJI powstał specjalny salon pokazowy (showroom), w którym na konkretnych przykładach wyjaśniana jest idea recyklingu. We współpracy z IKEA prezentowane są też proste pomysły na proekologiczne rozwiązania w domu, które mogą pomóc każdemu na co dzień przyczyniać się do lepszego gospodarowania zasobami, m.in. poprzez prawidłową segregację odpadów, stosowanie materiałów z recyklingu czy energooszczędnych żarówek LED.

Więcej informacji na www.stenaekostacja.pl.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj