W ubiegłą sobotę, 16 kwietnia odbyła się w Warszawie akcja „Zamień odpady na kulturalne wypady”. Przez pięć godzin do stanowisk z biletami ustawiała się kolejka chętnych, którzy za spotkanie z kulturą postanowili zapłacić śmieciami. Słoneczna pogoda i rekordowa liczba partnerów, którzy przekazali na rzecz akcji bilety sprawiła, że pierwsze osoby czekały na miejscu już na godzinę przed rozpoczęciem akcji.

Każdy mógł wybrać coś dla siebie i zdobyć bilet do teatru, kina, na wystawę, koncert lub warsztaty artystyczne, a dzięki zasadzie dorzucania nowych biletów co jakiś czas nawet ci, którzy przyszli pod koniec naszej zbiórki, mieli szansę na najbardziej atrakcyjne wejściówki.

W sumie rozdano aż 1200 biletów! W zamian za nie warszawiacy przynieśli 4 tony elektrogratów, szybko zapełniały się też pojemniki na surowce wtórne – zebrano tonę papieru, plastikowych butelek, szklanych słoików i innych odpadów. Poza biletami uczestników wydarzenia interesowały również odpowiedzi na konkretne pytania związane z odzyskiem surowców, mamy więc nadzieję, że dzięki akcji przybyło osób chcących i umiejących właściwie segregować śmieci.

W akcję już po raz trzeci włączyło się warszawskie MPO.

Zebraliśmy ponad tonę wartościowych surowców wtórnych, które przekażemy do sortowni i recyklerów. Przyniesione przez mieszkańców butelki szklane, plastikowe i makulatura, po odpowiednim przetworzeniu zostaną ponownie wykorzystane – informuje Joanna Mroczek, rzeczniczka Spółki.

Przyszli ludzie młodzi, seniorzy, a nawet całe rodziny. O akcji dowiedziałem się z radia. Bardzo fajny pomysł, dosłownie za kilka plastikowych butelek lub zużytych baterii można dostać bilet do kina lub teatru
– powiedział Michał, student Politechniki Warszawskiej.

Kolejna akcja w ramach tego projektu odbędzie się w Poznaniu,  7 maja 2011 r. (sobota) i potrwa od 11.00 do 15.00 (lub do wyczerpania biletów). Miejsce: przy Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar (od ul. Ratajczaka) w Poznaniu.

Serwis komunalny.pl wspiera medialnie to przedsięwzięcie.

Źródło: www.recykling.org.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj