1 / 4

Od niedzieli można przechadzać się po zrewitalizowanych bulwarach nad Wisłą w Warszawie, od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść.

Na spacerowiczów czeka deptak z zasadzonymi drzewami i kwiatami, pergole oraz tarasy widokowe, z których rozpościera się widok na Wisłę i Stare Miasto. Można będzie również korzystać ze ścieżki rowerowej oraz miejsca do cumowania statków i łodzi.

Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy „Pedałuj i płyń” to unikatowy i nowoczesny produkt turystyczny oraz atrakcyjna przestrzeń miejska w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta.

–  Rewitalizacja bulwarów nad Wisłą to element projektu „Pedałuj i płyń”, który otrzymał blisko 18 mln zł dofinansowania z Programu Innowacyjna Gospodarka. W ramach przedsięwzięcia wybudowano Multimedialny Park Fontann, umożliwiający organizację widowisk „światło-woda-dźwięk”, a także utworzono i wyposażono trzy plaże miejskie: przy ZOO, Stadionie Narodowym, na wysokości Saskiej Kępy. Elementem inwestycji jest też 26 km szlak rowerowy wzdłuż Wisły, częściowo udostępniony już rowerzystom, oraz rewitalizacja Portu Czerniakowskiego. – informuje zespół prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

Skomentuj